Výlety > Vyhlídkové plavby lodí > Výlet parníkem a pěší túra

 

24.7.2014 pavel  /  Počet zobrazení32883

Vzdálenost od  camping Oase Praha:  Strpení, počítáme vzdálenost po silnici...

, 25707 Štěchovice

GPS: 49° 51' 11" N   14° 24' 08" E    Vyhledat trasu
         49.8531581305556  49.8531581305556

Tel.: /

Vydejte se do přírody, odpočinout si od shonu a hluku města.
Během plavby historickým parníkem Vás čekají krásné výhledy na malebná přírodní zákoutí krotící se řeky Vltavy.  Kluky (mladé i dospělé) pak jistě nadchne i možnost nahlédnout do strojovny, na pohybující se písty, které kolový parník pohání.
Cestou zažijete i vyzdvihnutí parníku v plavební komoře o více jak 10 m
Lodě vyjíždí z Prahy, my však dojedeme autem do obce Štechovice. Zde projeďte po hlavní silnici kolem mostu a pak nalevo za Pizérií naleznete placené parkoviště za 10 Kč na celý den. Po zaparkování se vraťte pěšky po silnici zpět a za mostem pak proti obchodům naleznete u vody malé molo, ke kterému parník dorazí.

Loď jede(1.5.-14.9.2014) ze Štěchovic každou sobotu a neděli  v 11.15 hod
Lístky se kupují až pak přímo na lodi( většinou až v salónku ve spodní palubě).
Ceny:  dospělý 200 Kč, děti (3-11 let) 100 Kč

Cesta lodí, včetně doby, kterou strávíte v plavební komoře pak trvá asi 1hod 15 min.  Na následující a též i konečné zastávce „Slapy-Třebenice“ vystoupíte.
Po vystoupení se můžete jít nejdříve podívat na zajímavou sochu svatého Jana Nepomuckého, nebo se ihned vydat zpět po zelené turistické značce stezkou podél koryta vody. Budou se Vám naskýtat krásné pohledy nejen na řeku, proplouvajíc lodě na ní, ale i budete míjet i rozmanité chatky, sruby a jiná jednoduchá obydlí, které si zde šikovní Češi postavili, aby mohli trávit volné chvíle v souladu s přírodou.  Po asi 6 km narazíte na rozcestník, kde je třeba změnit sledovanou barvu a dále pokračovat směrem na Štěchovice po modré turistické značce.
Takto se postupně dostanete příjemně unaveni až zpět do obce Štěchovice, kde jste zanechali své auto. Před jízdou zpět ale ještě doporučujeme návštěvu místní cukrárny Hájek-Hájková, kterou si jistě plně zasloužíte.

Upozornění – vzít si s sebou pevnou obuv  a pak také hlavně dostatek občerstvení a tekutin. Během celé cesty zpět od lodi nebude možnost si nic dokoupit !!

V okolí též můžete navštívit:

?
Informace o okolí  camping Oase Praha naleznete na www.camp.cz/cs/info/oase