Výlety > Výlety s dětmi > Lanovkou na Petřínskou rozhlednu

 

24.7.2014 pavel  /  Počet zobrazení361

Vzdálenost od  camping Oase Praha:  Strpení, počítáme vzdálenost po silnici...

Újezd 28, 118 00 Praha

GPS: 50° 04' 58" N   14° 24' 13" E    Vyhledat trasu
         50.0826537055556  50.0826537055556

Tel.: /

Ideální způsob jak navštívit Prahu i pro rodiny s malými dětmi.
Výlet zahájíme na stanici tramvaje „Újezd“, odkud je jen kousek pěšky nahoru k dolní stanici lanové dráhy.
Hned nad nástupní stanicí lanové dráhy najdeme hlídané velké oplocené dětské hřiště s mnoha herními prvky. V případě potřeby je hned u hřiště také WC.
Jakmile si děti dostatečně vyhrají nastoupíte do lanovky (žádný zvláštní tarif- pro jízdu lanovou dráhou platí všechny typy jízdenek MHD) a necháme se vyvézt  po trati 510 m o 130 m výše. V letním období (duben-říjen) jezdí lanovka  od 9 hod v intervalu 10 minut.
Takto se bez jakékoli únavy dostanete do okolí Petřínské rozhledny, vysoké 378 m. Nahoru se necháte vyvézt výtahem a již se jen kocháte nádhernými panoramaty na stověžatou Prahu.
Hned kousek od rozhledny pak můžete navštívit Zrcadlové bludiště. Zvenku připomíná miniaturní hrad. Zrcadla propojená v důmyslný systém vytváří tunelový labyrint, kde lehce ztratíte hlavu. Na konci bludiště pak projdete kolem promyšlené malby zobrazující památnou scénu z 30-ti leté války, kdy Prahu dobývali Švédové. Nakonec Vás pak čeká síň smíchu s množstvím zakřivených zrcadel.
Následně můžete nechat děti opět zařádit na přilehlém venkovním hřišti, nebo využít některého z místních stánků občerstvení.
Pokud se zajímáte o astronomii, jistě rádi navštívíte i Štefánikovu hvězdárnu. V přízemí hvězdárny je instalována stálá výstava se zaměřením na astronomii, navštívit můžete i vybraná pozorovací stanoviště.
Prohlédnout si můžete i nedaleký Strahovský klášter.  Následně se pak z areálu v okolí rozhledny můžete vydat parkem, který je ideálním a vyhledávaným místem procházek, případně i  pikniků.
Pokud již budete unaveni můžete jen pěšky sejít do výchozí stanice lanovky a tramvají jet zpět.  Lépe je však využít, že jste se již vyvezli nahoru a projít se parkem. Je to po rovině, krásným prostředím a lze pohodlně dojít až k Pražskému hradu.

V okolí též můžete navštívit:

?
Informace o okolí  camping Oase Praha naleznete na www.camp.cz/cs/info/oase