Nezávislé cestování a lodě v Letňanech

Od 13. do 15. března 2020 obsadí celé letňanské výstaviště veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT. Sedm hal bude nabitých k prasknutí! Pojďte se s námi podívat, co na vás v PVA EXPO PRAHA čeká.

 


Druhý březnový víkend se promění letňanské výstaviště v ráj, který ocení hlavně všichni vyznavači nezávislého cestování, nomádi, dobrodruzi a milovníci vody a vodních sportů. K vidění i ke koupi bude vše, co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří – obytný auta, karavany, vestavby i příslušenství. Veletrh FOR BOAT pak ukáže vše od lodí přes motorové čluny, plachetnice, vodní skútry až po luxusní jachty. Ojeté kousky pak nabídne bazar karavanů a lodí.

Lákavý doprovodný program

Svou expozici opět chystá i Autoklub České republiky, který ukáže, jak se kempovalo v minulém století. Firma FINASO představí pet friendly karavan s doplňky pro čtyřnohé mazlíčky. U stánku BESIPu si pak budou příchozí moci vyzkoušet simulátor dopravní nehody, který otočí vozidlo na střechu. Děti si pak užijí spoustu zábavy v Hale 6, kde bude obří bazén s loděmi pro malý jachting, simulátor jachtingu, ale i pláž, kde najdou klid děti i dospělí. Plavky s sebou! V bazénu si totiž mohou všichni vyzkoušet populární paddleboarding.


Přednášky

Ve své tradici bude pokračovat Páteční odpoledne pro karavanisty s Klárou Hájek Velinskou. Letošními destinacemi, kterým bude věnována pozornost jsou Slovinsko a Skotsko. Asociace kempování a karavaningu připravuje přednášku na aktuální téma Stellplatzy v České republice. Sobotní přednášku ocení hlavně nováčci, pro které je připraveno téma obytné auto vs. obytný přívěs. Vydavatelství Yacht chystá v pátek 13. března od 14.00 hodin workshop na téma Jak se pluje po Jadranu. Na stánku Lodních novin budou po celou dobu veletrhu probíhat tematické přednášky. Sobotní odpoledne pro jachtaře od YachtNet nabídne přednášky na téma Kapitánské průkazy vydávané v ČR a Jachting v Thajsku. Ředitelství vodních cest pak připravuje unikátní výstavu, kde se můžete seznámit s modelem plavebního stupně Děčín, modelem zdvihadla Slapy a modelem plavební komory Hluboká nad Vltavou.


Návštěvnická soutěž

Chcete si užít dovolenou v obytném voze, ale zatím žádný nemáte? Firma Schaffer-mobile Wohnmobile GmBH chystá soutěž o zapůjčení obytného vozu na jeden týden. Na své si přijdou i loďaři. Orbita Sailing věnovala týdenní pobyt na lodi na řeckém ostrově Rhodos a YachtNet týdenní kapitánský kurz na plachetnici v Chorvatsku s možností získat kapitánský průkaz.

Představení nových modelů

Zajímají vás žhavé novinky? Pak si nenechte ujít představení nových modelů. Carthago S Plus 161 na podvozku Iveco představí v pátek 13. března od 13.00 hodin firma Camping World Neugebauer. Integrovaný vůz Weinsberg Caracore 650 MEG bude slavnostně odhalen v pátek 13. března od 12.00 hodin na stánku firmy Karavan centrum Hykro.

Nově na veletrhu: boulderingové závody a sekce Outdoor

V Hale 7 se při veletrhu uskuteční 2. kolo Českého poháru v boulderingu. Přijďte v sobotu a v neděli fandit! A pokud jste si chtěli bouldering vždycky vyzkoušet, přijďte v pátek! V Hale 7 budete mít zároveň možnost nakoupit outdoorové oblečení a vybavení do přírody. Nově veletrh doplní sekce FOR CARAVAN Outdoor.

Cestovatelský festival Kolem světa

O víkendu doplní veletrhy oblíbený cestovatelský festival Kolem světa. Čekají na vás dva dny nabité přednáškami zkušených cestovatelů, nomádů a dobrodruhů i Ostrov chutí: speciální kulinářská zóna, kde budete moci ochutnat světové speciality. Za zmínku stojí sobotní přednáška herce Lukáše Langmajera: Nejen s karavanem na cestách. Vstupné na festival je 400 Kč – jednodenní a 600 Kč – dvoudenní vstupenka, zdarma se ale dostanete na veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT.  Základní informace:

FOR CARAVAN, FOR BOAT: 13. – 15. března 2020, PVA EXPO PRAHA

Vstupné. 165 Kč v předprodeji na www.forcaravan.cz, 200 Kč na místě


Do 1.3. si též můžete stáhnout poslední vstupenky zdarma od našeho portálu CAMP.cz
Facebook Twitter DZone It! Digg It! StumbleUpon Technorati Del.icio.us NewsVine Reddit Blinklist Add diigo bookmark